Jaunumi

Veram durvis Brocēnos!

Turpmāk arī Kurzemes reģionu iedzīvotājiem tiks sniegtas plašākas fiziskā ķermeņa attīstīšanas iespējas un tiks nodrošināta ātrāka rehabilitēšanās pēc slimībām un sporta traumām. Sabiedrībā atpazīstamais fizioterapeits Raivis Aršauskis Saldū atvēris veselības centru, kas ir otrā viņa izveidotā medicīnas iestāde Latvijā.

Pieaugot cilvēku interesei par kustību un sportiskām aktivitātēm, rodas arvien lielāka vajadzība pēc fizioterapijas pakalpojumiem gan Rīgā, gan ārpus tās. Tāpēc Raivja Aršauska veselības centra darbības paplašināšanās ārpus galvaspilsētas robežām ir tikai loģisks un pat vajadzīgs solis sabiedrības veselības labā.

Labi justies un izskatīties vēlas katrs, tomēr informācijas, kā to pareizi darīt, bieži vien cilvēkiem trūkst. “Atverot veselības centra filiāli Saldū, mēs gribam, lai cilvēki vairāk sāktu pievērst uzmanību dažādām diagnozēm, sāpju cēloņiem un diskomforta izpausmēm ķermenī, kuras spēj diagnosticēt un ārstēt fizioterapeits,” par motivāciju paplašināt darbību Latvijā stāsta Raivis Aršauskis.

Sajūtot veselības traucējumus, kas radušies slimību vai sporta traumu dēļ, cilvēks parasti dodas pie ģimenes ārsta, kas pacientu norīko uz tālākiem izmeklējumiem vai izraksta medikamentus. Protams, tiek ieteikts arī apmeklēt fizioterapeitu vai rehabilitologu, tomēr lielākoties pacients to izvēlas sākt darīt tikai pēc laika, kad sapratis zāļu iedarbības īslaicīgumu. Izrakstītie medikamenti ārstē tikai ķermeņa disfunkciju sekas, nevis cēloņus. Piemēram, muguras sāpes tiek mazinātas ar medikamentiem, tomēr muguras muskulatūra paliek tikpat vāja, cik iepriekš. Kad zāļu lietošana tiek pārtraukta, sāpes atgriežas. Šādos gadījumos tieši fizioterapeita apmeklējums var būt būtisks solis veselības atgūšanā, jo fizioterapeits ir tas, kurš spēj novērtēt situāciju un parādīt problēmas risināšanas veidus – atjaunot normālu ķermeņa darbību.

“Fizioterapeits nav tikai masieris vai fitnesa treneris ar mazliet plašākām zināšanām anatomijā. Fizioterapeits ir ārstniecības persona, kas spēj konsultēt, diagnosticēt un ārstēt,” uzsver RA veselības centra fizioterapeite Sabīne Tilta, kas strādā ar pacientiem Rīgā. “Dažkārt fizioterapeits ir tas pats skarbākais no ārstniecības personāla, jo pie viņa atnāk kā pie pēdējā salmiņa, kad viss cits nav līdzējis. Sevišķi šādās situācijās cilvēkam ir grūti pieņemt fizioterapeita atklāti pausto nostāju, ka veselības atgūšanas vārdā, iespējams, ir jānomet svars, jāiegulda laiks un smagi jāstrādā vairāku mēnešu garumā. Fizioterapeits var parādīt, kā to izdarīt, tomēr jādara katram ir pašam.”

RA veselības centrs mudina cilvēkus izglītoties veselības jautājumos, paplašinot zināšanas un pieredzi par sava ķermeņa uzbūvi un darbību. Saldus klīnikā ir pieejamas fizioterapeita konsultācijas, sporta rehabilitācija, ārstnieciskā vingrošana, masāža, fizikālās terapijas procedūras un traumu un diagnožu ārstēšana izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Tiek nodrošināta ārstēšana ar ultraskaņu, elektrostimulāciju, aukstumu, limfodrenāžu, pieejama arī līdzsvara koordinācijas treniņa sistēma, funkcionālās novērtēšanas monitors un ķermeņa kompozīcijas analizators. Līdz ar to lielu daļu procedūru iespējams veikt uz vietas, un pacientu rehabilitācija norit ātrāk un efektīvāk.

Fizioterapijas centra atvēršana Saldū atvieglos medicīniskās palīdzības pieejamību, kā arī ārstēšanas iestāžu noslodzi Kurzemes reģionos. Jaunā veselības centra darbība gan sniegs pacientiem iespēju izvēlēties starp valsts vai privāto ārstniecības pakalpojumu, gan samazinās rindas, ar kurām šobrīd jārēķinās, apmeklējot ārstu vai kādu konkrētu procedūru.

Saldus par jaunā veselības centra mītni izvēlēts tāpēc, ka šajā novadā norit aktīva sportiskā darbība, atrodas ledus halle un ir nepieciešamība pēc kvalificētiem sporta rehabilitācijas speciālistiem. Tomēr RA veselības centra pārstāvji aicina klīnikas pakalpojumus izmantot ne tikai traumu, slimību vai savainojumu gadījumos, bet arī lai pareizi attīstītu un pilnveidotu savu ķermeni.

Fiziskā veselība būtiski ietekmē ikviena cilvēka pašsajūtu, garīgo un emocionālo stāvokli. Sava ķermeņa izprašana un ieklausīšanās tajā var ievērojami uzlabot dzīves kvalitāti jebkurā vecumā, un fizioterapeits var būt atbalsta persona, kas iedvesmo, palīdz augt un attīstīties.